Nė vazhdim me shkronjen N

N si Narcisė
Ky eshte emri i djaloshit qe permendet ne mitologjin greke,ky djalosh me tu shikuar nė pasqyrė te ujit u dhashurua nė vehte,e kjo ndjenje e vetdashuris shfaqet tek adoleshentet dhe ushqehet edhe nga pohimet e shoqeris se ajė apo ajo jane tė bukur (a).Me njė fjalė njerzėt narcisoidė janė tė vetėdashuruar.

N si Nimfa (nga greqishtja nympha)
Edhe ky ishte emer i njė pėrendeshe nė mitologjin greke,kete emėr e kishte mbajtur perėndesha e pangopur e seksit qe nga kjo edhe sot quhen ato femra qė nuk ngopen dot me seks e meshkuj.


07/08/2004 00:41:03 e postuar nga Arton MustafaNė vazhdim me shkronjėn M

M si Menstruacioni (latinisht menstruus-ose pėr muaj)

Eshte nje form e gjakderdhjes qe vije rregullishtė nė kushte normale qdo 28 ditė,ky cikėl shfaqet tek femrat te cilat jane ende nė fazen pjellore.

M si Monogami
Monogami quhet menyra e jeteses e qiftave te cilet nuk trathtojn njeri tjetrin dmth nuk kane seks me askend perveq me partner


04/08/2004 22:16:30 e postuar nga Arton MustafaMė shkronjen L vazhdojm alfabetin me erotik

L si Lasivė(e)

Ky term perdoret kur njeriu done tė pershkruan njė femėr apo mashkull qė rrezaton obszonitet,liri seksuale,apo sillet ashtu nė atė menyr qė tė le tė kuptosh se don tė bej pėr vete jo direkt por ashtu verdall!

L si Lesbejk

Femrat qe ndihet seksualisht tė aferta me gjinin e tyre quhen lesbejk!

L si Libido(nga lationishtja libindis)

Shtytja e pa kontrolluar per seks apo epshe te pandaluara!

L si Lubrikacion

Masa e rreshqitese tek vagina e femrav gjatė seksit apo pikat e tejdukshme qė vijn ndonjėher para derdhjes tek meshkujt,lubrikacioni sherbėn pra pėr lagejėn apo prodhimin e masės rreshqitėse pėr te bėre seksin e durushem


03/08/2004 17:45:25 e postuar nga Arton MustafaSonte nė radhė shkronja K

K si Kamasutra

Kėshtu quhet filizofia hinduze qe merrėt me praktikė seksi,kjo parasheh misherim te trupit me shpirt te dy partnereve.Kjo parasheh edhe pozita te ndryshme gjate kontaktit seksual qe duhet te provohen per te arritur se bashku nė kulminacion.

K si Klitorisi

Nje organ i jashtem i femrave qe gjendet nė hyrje te vagines,ky organ ėshtė teper i ndjeshem qka shkakton edhe ndezjen e epsheve dhe ardhjen e orgazmit tek femrat!


31/07/2004 00:32:59 e postuar nga Arton MustafaI-ja ėshtė shkronja ne vazhdim

I si Impotenca
Ose humbja e erekcionit tek mashkulli,pas kėsaj ajė nuk ėshtė nė gjendje tė ketė mardhėnje seksuale.

I si Incestus(latinisht)
dmth;pėrlyrje e gjakut,apo kontakti seksual nė mes tė afėrmeve farefisnorė


29/07/2004 00:35:14 e postuar nga Arton Mustafa


<< Mbrapa 1 2 3 4 Pėrpara >>